Josep Saperas Cendrós

Inici / Regidors / Josep Saperas Cendrós

Dades bàsiques
Municipi
CàrrecAlcalde
Època (Periode al Ajuntament)15 abril - 25 abril
FiliacióRepublicà
Candidatura-
Edat31 anys
ProfessióPagés
Notesel 25 de maig de 1933 es constitueix una comissió gestora essent cessat Josep Saperas Cendrós i 7 regidors mès. Pren possessió novament el dia 1 de febrer de 1934 essent el 1er Tinent d´alcalde. El dia 19 de febrer de 1936 hi ha reposició dels càrrecs cessats l´11 d´octubre i en renunciar l´alcalde Miquel Pons Vives es escollit alcalde novament Si bè en els plenari de la presa de possessió no figura l´afiliació política, posteriorment tant en l´elecció del 17 d´octubre de 1936 com en la de 24 d´octubre de 1937 ès escollit pels partits polítics i organitzacions sindicals per ERC.

Cercador de Regidors