Josep Ferrer Canals

Inici / Regidors / Josep Ferrer Canals

Dades bàsiques
Municipi
CàrrecAlcalde
Època (Periode al Ajuntament)8 d´octubre 1934 a 19 d´octubre 1934
Filiació-
Candidatura-
Edat-
ProfessióEstanquer
NotesVa ser nomenat Alcalde Gestor en el acte del 14 de novembre de 1934. Va presidir l´acte de destitució de l´Ajuntament, Eugení Muñoz Hoyuelo, Tinent d´asalt, Delegat de l´Ex. General Comandant Militar de la 4ª. Divisió Orgànica. Es destitueix l´Ajuntament per ordre del Comandant Militar i es nomena l´Alcalde Gestor. El 23 de novembre de 1934, (Personado el Comandante Militar D. Baltasar Aparició, (resolver la dimisión de Josep Ferrer por motivos de salud. Pasa el cargo de Alcalde Gestor a Ramón Ametller Olivella).) Aquestes 2 actes van ser en castellà, després ja tornen a ser en català. No es constitui el nou Ajuntament fins el 10 de juny de 1935.

Cercador de Regidors