Domingo Castellví Mañè

Inici / Regidors / Domingo Castellví Mañè

Dades bàsiques
Municipi
CàrrecAlcalde
Època (Periode al Ajuntament)Abril 1931 al abril 1933
FiliacióERC
Candidatura-
Edat60
Professiópagés
NotesPer majoria absoluta. Per llei de 30 de decembre de 1932 l´alcalde i regidors escollits l´abril de 1931 es veuen obligats a cessar, el 24 de gener de 1933, sent substituïts per una comissió gestora de tres homes. El 29 de gener de 1933, per ordre del Governador Civil de Tarragona tornen a reintegrar-se als seus càrrecs els escollits l´abril de 1931. A l´abril de 1933 seran substituïts definitivament per una segona comissió gestora (per llei de 25 de març de 1933).

Cercador de Regidors